Kaip išsirinkti šiltnamį? Tikriausiai niekas nesiginčys, kad nusiskinti pomidorą, agurką, papriką ar kitą gardumyną iš savo šiltnamio yra kur kas didesnis malonumas, nei nuvykti į parduotuvę ir nusipirkti. O ypač šiais laikais, kai ekologijos ir tvarumo idėjos tokios gajos. Net nedidelius sodo sklypelius turintieji čia įkurdina kad ir mažą tvirtą šiltnamį, pluša jame, mėgaujasi dygimo, augimo procesais ir, žinoma, skanauja savo užaugintą derlių. O kaip išsirinkti šiltnamį, kai pasiūla – sutikime – nemaža?
Kaip išsirinkti šiltnamį
Danga: kokią rinktis?
Tai bene pirmasis klausimas, į kurį reikia atsakyti svarstant ir renkantis naują ir tvirtą šiltnamį. Dažniausiai alternatyvos būna trys:
- plėvelė;
- stiklas;
- polikarbonatas.
Plėvelė paprastai pasirenkama tada, jei prioritetas – minimalios išlaidos šiuo metu. Ne paslaptis, jog plėvele dengtas šiltnamis bus pigiausias. Tačiau tokia danga laiko daugiausia trejus metus, todėl kas kelerius metus keisti dangą jau taps šiokia tokia prabanga. Kitas aspektas – plėvelė imli mechaniniam poveikiui, tad reikia saugoti nuo aštrių įrankių ir pan. Dažnai pasitaiko, jog plėvelę sugadina katinai, bandantys lipti šiltnamiu. Tad tvirtumu šoks šiltnamis nepasižymi.
Naudinga pasidomėti:
- Geriausi šiltnamiai parduodami ir LIetuvoje;
- Polikarbonatinių šiltnamių privalumai;
- Polikarbonatiniai šiltnamiai;
- Polikarbonatiniai šiltnamiai ar su plėvele;
- Naudinga informacija kaip išsirinkti šiltnamį;
- Polikarbonatinio šiltnamio kaina;
- Gausus derlius šiltnamyje su polikarbonato danga;
Stikliniai šiltnamiai atrodo labai estetiškai, prabangiai ir elegantiškai – to nepaneigsi. Privalumas ir tas, jog stikliniai šiltnamiai atlaiko net labai dideles apkrovas žiemą, jie atsparūs krušai ir panašaus pobūdžio krituliams. Visgi jų kaina nėra maža. Jie sunkūs, o stiklų keitimas tikrai sudėtingas ir verčiantis investuoti dar ir dar.
Polikarbonatiniai šiltnamiai jau kelerius metus yra ant bangos. Populiarumą lemia patrauklus kainos ir kokybės santykis bei šių šiltnamių savybės. Viena savybių yra ta, kad šie šiltnamiai yra itin tvirti. Surenkami siltnamiai iš polikarbonato turi surinkimo galimybę, instrukciją. Juos montuoti labai lengva – nesunkiai tai padarysite ir patys. Tvirtas šiltnamis sveria nedaug, kaina, palyginti su plėveliniu, bus aukštesnė, tačiau ją atperka šiltnamio eksploatacijos laikas, kuris įvardijamas kaip ne trumpesnis nei dešimtmetis. Todėl tvirti šiltnamiai jau senei yra patraukę ne vieno sodininko dėmesį.
KAIP IŠSIRINKTI ŠILTNAMĮ – FORMA
Populiariausi tvirti polikarbonatiniai šiltnamiai yra arkos formos, stikliniai – namo formos, o dengti plėvele – taip pat arkos formos. Įvertinkite, kokia forma labiau tinka Jums. Nors daugeliu požiūrių didelio skirtumo nepajusite, bet, pavyzdžiui, namelio ar lašo formos šiltnamiai suteikia daugiau galimybių šonuose pasodintiems augalams stiebtis į viršų. Arkos formos tvirtame šiltnamyje šonuose geriau sodinti žemesnius augalus, o patys aukščiausi geriausiai jausis šiltnamio viduryje.
KAIP IŠSIRINKTI ŠILTNAMĮ – MATMENYS
Įvertinkite, kokio pločio ir ilgio tvirtuolis šiltnamis atitiks Jūsų poreikius. Jei turite ribotą plotą, greičiausiai ieškosite kompaktiško, jei erdvė neribojama – rinkitės didesnį, kurio tvirtumas nuo dydžio nepriklauso. Paskaičiuokite, kiek ko planuojate sodinti, palikite pakankamai vietos patogiam judėjimui.
Tai keli kertiniai aspektai, kurie bus svarbūs besirenkant tvirtą šiltnamį. Norintys puikaus kainos ir kokybės santykio paprastai renkasi polikarbonatinius šiltnamius, žavinčius labai geromis savybėmis: tvirti siltnamiai, patvarūs ir ilgaamžiai.
Straipsnis paimtas iš Kaip išsirinkti šiltnamį - Buksvarus.lt