Praktiška ir patogu - polikarbonatiniai šiltnamiai

Sodininkai, kurie siekia gausaus derliaus renkasi tik ilgaamžius polikarbonatinius šiltnamius

· Prekės sodui

 

Lysvės ar vazonai gali būti ir vieno sezono eksperimentu, tačiau jei rimtainusprendėte užsiimti daržininkyste, jums neabejotinai prireiks šiltnamio. Taipuikus būdas sulaukti gausesnio ir ankstyvesnio derliaus, be to, augalais šiltnamyje rūpintis yra lengviau. Deja, šiltnamiai dažnai reikalauja nemažųinvesticijų. Puiki jų alternatyva – polikarbonatiniaišiltnamiai, kurie pasižymi daugybeprivalumų ir yra itin lengvai naudojami. 

Praktiška ir patogu

broken image

Polikarbonatinių šiltnamių privalumai 

Polikarbonatas yra tvirtumu ir ilgaamžiškumu pasižyminti skaidri medžiaga,kuri turi puikias šilumos izoliacijos savybes ir dėl to puikiai tinka šiltnamiųstatybai. Ši medžiaga lengvesnė už stiklą ir daug patvaresnė už plėvelę, todėl polikarbonatiniai šiltnamiai yra praktiškas sprendimas, nereikalaujantis pernelygdidelių investicijų. 

Tvirti šiltnamiai iš polikarbonato gali tarnauti net iki 20 metų ir visiškai nereikalaujapriežiūros. Priklausomai nuo auginamų daržovių, galima rinktis skirtingosluoksnių skaičiaus medžiagą – kuo sluoksnių daugiau, tuo daugiau oro tarpų irgeriau sulaikoma šiluma. 

Naudinga pasidomėti:

Dar vienas privalumas, kad surenkamišiltnamiai iš polikarbonatonereikalauja specialių žinių ar ypatingo pasiruošimo. Jiems nebūtina lietipamato, o ir šiltnamio viduje lysves galite planuoti pagal asmeniniusporeikius. Šiuose šiltnamiuose daržovės puikiai auga ir nenudega nuo saulėsspindulių – tai dar vienas svarbus privalumas. Daržininkai taip pat mėgstašiuos šiltnamius dėl jų tinkamumo įvairiausiems augalams: čia galima augintigėles, daržoves, prieskonines žoleles, uogas ir kt. 

Polikarbonatinių šiltnamių įvairovė 

Rinkoje siūlomi įvairūs polikarbonatiniaišiltnamiai, todėl tikrai lengvaiatrasite tokį, kokio norite savo sklype. Šiuos šiltnamius gamina ir lietuviai,tačiau gerai vertinami ir rusiški bei baltarusiškipolikarbonatiniai šiltnamiai. Pastarieji yra pigesni,tačiau juose dažnai naudojamos mažesnio patvarumo tvirtinimo detalės, tad į taiverta atkreipti dėmesį renkantis. Paties polikarbonato kokybė yra vienodaigera, nepriklausomai nuo to, kur šiltnamis buvo pagamintas. 

Taip pat reikėtų apsvarstyti ir vietą, kurioje šiltnamį planuojate statyti.Nuo to priklauso jo dydis, o pasirinkimų tikrai gausu. Žinoma, kuo didesnisšiltnamis, tuo didesnė bus ir jo kaina, tačiau didesniame plote galėsite užaugintiir daugiau augalų. Kitaip tariant, reikėtų rasti geriausiai asmeniniusporeikius atitinkantį kompromisą. 

Šiltnamiai varijuoja ir savo dizainu – tai dažniausiai atsispindi jų pjūvioformoje. Galima šiltnamio išvaizdą derinti prie kitų sodo elementų ar namo, sodybos eksterjero. Vis dėlto ji ypatingos reikšmės augalams neturi, svarbiausia, kad polikarbonatinis šiltnamis būtų tvirtas, šiltas ir ilgaamžis.